Aziz Yıldırım: Fenerbahçe Koçspor oldu

Süper Lig’i Galatasaray’ın ardından 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe’nin başkan adayı Aziz Yıldırım, İzmir’de düzenlenen panelde Ali Koç yönetimini eleştirdi.

Kulübün 16-18 milyar lira borcu olduğunu ifade eden Yıldırım “Eğer kazanırsak son yönetimim olacak. Bir sürü kongre üyesi var. Bu kulüp bir tek Aziz Yıldırım’la, Ali Koç’a mı kaldı? Ayıp gerçekten…” diye konuştu.

Aziz Yıldırım’ın açıklamaları özetle şöyle:

‘BORÇ BORÇ DEMEKTEN SIKILDIK’: 190 milyon euro futbolcu ödemesi var. Bizim bıraktığımızdan daha iyi bir durum yok şuan… Ali Şen döneminde 28 milyon euro borcu vardı, kulübü aldığımız zaman 2018 yılına denk getirirseniz 80 milyon euroya denk geliyor. Borç borç demekten sıkıldık sizlere ben size her ay açık açık önünüze maliyeti açıklayacağım. Fenerbahçenin en az 16-18 milyar borcu var. Mahkeme sürecinden dolayı bir gün iyi haber bir gün kötü haberden dolayı Fenerbahçe Spor Kulübü’yle ilgilenemedik ve başarısız olduk sizler de bizim fişimizi çektiniz.

‘TARİH İKİNCİLERİ YAZMAZ’: Tarih ikincileri yazmaz, şampiyonları yazar. Onun için şampiyon olacağız ve tarih bizi yazacak! İkinciler söylenir, geçer gider.

SPONSORLUKLAR: Fenerbahçe, Koçspor oldu. Bu formadan falan ne kadar geliyor hangi reklamdan ne alıyor bu kulüp bilen var mı? Biz kimle mücadele ettik? 3 Temmuz’la FETÖ’yle… Bunlar kimle mücadele etti? Bizim için önce Fenerbahçe’dir. Başarılı olurlarsa bizim desteğimiz her zaman olacak Ali Koç yönetimine.

‘TARİHİN EN GÜÇLÜ KADROSU’: Burada sadece güçlü kadro kurmakla olmaz diyolar ki bu sene Fenerbahçe’nin en iyi kadrosu. Alex, Roberto Carlos, Gökhan, Ortega’lar çok sayarız biz hepsi yıldızdı. Bu seçimler bana zarar veriyor ama ben Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Eğer kazanırsak son yönetimim olacak. Bir sürü kongre üyesi var. Bu kulüp bir tek Aziz Yıldırım’la, Ali Koç’a mı kaldı? Ayıp gerçekten…

1 SENEYE 60 BİN KİŞİYİK STAD: Nihat Özbağ çalışma yapıyor stadyum için, haftaya sizlere de göstereceğiz. 10 bin kişilik kale arkalarına büyütme geliyor. 1 seneye 60 bin kişilik stad elimizde olacak. Herkes biletini alacak derneklerle kombine bilet konuşacağız. Gebze de alanımız var 10 tane çim saha yapacağız.

HERKESE KAPIMIZ AÇIK: Ben artık sert değilim, rahatladım yumuşadım. Artık kucaklaşacağız biz bizim herkese kapımız açık biz öyle randevuyla kulübe ziyaretci almıyoruz.

HAKEMLER: Hakemler içinde kumpas var. Sahaya meşale girer girmez oyun duracak. ‘Özgür Yankaya gelemez’ dedim 5 sene vermediler. Bir şey dediğimiz zaman herkes dinlemeli.

MOURINHO NE DERSE O OLACAK: Ben şunu kabul etmiyorum 99 puan topladık olamadık falan. Biz 2. olduk üzülüp durumu düzelteceksin. Cumartesi İngiltere’ye gidiyoruz Mahmut Bey’le Mourinho’yla son konuşmayı yapacağız. İyi kadroyu kuracağız, Mourinho’yla yapacağız o ne derse o olacak.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir