Mısra Öz’den Erdoğan’a ‘Beşiktaş’ ve ‘teleferik’ yanıtı: Elleriniz ile korudunuz ve ödüllendirdiniz sorumluları

Çorlu tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden ve başlattığı hukuk mücadelesiyle tanınan Mısra Öz, Kabine sonrası Antalya’daki teleferik kazası ve Beşiktaş’taki yangın üzerinden muhalefeti suçlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi: “Çorlu’da verdiğiniz sözlere karşılık kendi elleriniz ile korudunuz ve ödüllendirdiniz sorumluları.”

Erdoğan, Kabine sonrası basın toplantısında yaptığı konuşmanın bazı bölümlerini sosyal medya hesaplarından da paylaştı.

‘ANA MUHALEFET PARTİSİ…’

Paylaşımlardan birinde “Bayramın üçüncü günü Antalya’da meydana gelen teleferik faciasıyla hepimizin yürekleri dağlandı. Bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 17 vatandaşımızın yaralandığı bu elim kazada 174 insanımız da kabinlerde saatlerce mahsur kaldı… Yaşanan olayla ilgili ihmali, kusuru ve sorumluluğu olanlara dair yargımız süratle harekete geçmiş, 5 kişi tutuklanmıştır. Ana muhalefet partisi yöneticilerinin ve medya organlarının, daha olayın ilk anından itibaren hadiseyi sulandırma, devletin diğer kurumlarını töhmet altında bırakarak asıl sorumluları koruma çabaları gözlerden kaçmamıştır. Maalesef aynı vicdansızlığın bayramdan hemen önce Beşiktaş’ta yaşanan yangın faciasıyla ilgili de sergilendiğini gördük…” ifadeleri yer aldı.

‘SİZE ÇORLU TREN KATLİAMINDA VERDİĞİNİZ SÖZLERİ HATIRLATIRIM’

Erdoğan’ın paylaşımına yanıt veren Mısra Öz ise şunları söyledi: “Sn. Cumhurbaşkanı! Size #CorluTrenKatliamı ‘nı ve verdiğiniz sözleri hatırlatırım. Verdiğiniz sözlere karşılık kendi elleriniz ile korudunuz ve ödüllendirdiniz sorumluları! Adalet herkese eşit olmalı. Çünkü bir gün sizin bile ihtiyacınız olabilir.

#CorluTrenKatliamı ‘nda 7’si çocuk 25 kişi TCDD’nin ihmalleri yüzünden öldü. 6 yıldır süren davada kimse görevden alınmadı. Kimse tutuklu yargılanmadı. Adalet herkese eşit olmalı! Hatırlatırım!”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir